Rekonstrukce bytů

zpět na rekonstrukce

Byt a jeho změna

Rekonstrukce bytu, koupelen, i s dodávkou koupelnového nábytku a spotřebičů.

Před rekonstrukcí vašeho bytu nebo domu musí předcházet mnoho úvah. Je vhodný okamžik k oslovení specialisty na rekonstrukce bytu. S vámi vymyslíme celé řešení, tak aby nejlépe odpovídalo potřebám a situaci v které se nacházíte. Zajistíme celou realizaci rekonstrukce vašeho bytu. Zkušenosti nám pomohou optimalizovat náklady tak, abyste úspora a efektivnost realizace byla optimální k vašim nárokům a potřebám na byt.

Největším úskalím rekonstrukce bytu je realizace zamýšlených prací. Opoždění, posunutí, či řemeslník prostě nepřijde. Pokud zadáte realizaci rekonstrukce bytu profesionálům, provedou odborníci či osvědčení dodavatelé potřebné práce a celou odpovědnost za realizaci rekonstrukce bytu nese firma, kterou si vyberete.

 

Rekonstrukce bytu na klíč Vám ušetří čas, starosti i peníze!

 

Návrh rekonstrukce bytu

Rádi vám vytvoříme návrh rekonstrukce bytu. Je třeba před návrhem se zamyslet, jestli rekonstrukci zamýšlíte za účelem založení rodiny, nebo naopak se již vaše děti odstěhovali. Jste v situaci že nemáte partnera a byt by měl mít charakter single.

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu, koupelen, i s dodávkou koupelnového nábytku a spotřebičů.

Single je životní styl. Single má dost času a prostředků věnovat se rozvoji a reprezentaci vlastní osobnosti. Má požadavky na byt takové, které vyplývají z životního stylu. Byt je používán v minimálním čase. Pobyt v bytě je spíše namířen na obytnou část. Téměř se nevaří. Z toho vyplývají menší nároky na kuchyňský kout. Důraz se klade na prostor a komfort. Požadavky na rekonstrukci bytu jsou úzce spojeny s životním stylem a životní situací. Pokud je koníčkem vaření, potřebujete tedy plně vybavenou kuchyň, když máte v oblibě domácí mazlíčky, tedy při rekonstrukci bytu se musí uzpůsobit byt zvířátku, které chováte. Všechny tyto specifické nároky na bydlení bereme při rekonstrukcích bytů vždy na vědomí a snažíme se, aby byl klient stoprocentně spokojen. Proto je spolupráce a komunikace mezi námi a klientem vždy velmi úzká a intenzivní.

Rekonstrukce bytu, koupelen, i s dodávkou koupelnového nábytku a spotřebičů.

Pro rodinu s dětmi budou požadavky na rekonstrukci bytu hlavně v praktičnosti, variabilitě bytu, technické vybavenosti. Nezanedbatelné jsou nároky na velké úložné prostory, hygienická nezávadnost. Soukromí pro každého člena rodiny, ale zároveň provázanost a sladěnost celého bytu. Možnost rodiny se sejít spolu. Dalším důležitým kritériem rekonstrukce bytu by mělo být bezpečnost bytu pro děti. Je zde třeba instalovat do kuchyní spotřebiče se zabudovanými dětskými pojistkami, indukční varné desky. Jsou nejen úsporné, ale ochrání i před popálením, trouby, které mají dvířka z tří až čtyř vrstvého skla. Vyvarovat se ostrých rohů, zaslepené elektrické zásuvky. Myslet i na okna a dveře na balkon, ale i u obytných místností. Při rekonstrukci bytu pro rodinu s dětmi je prioritou bezpečí pro děti.

Ve zralém věku, nebo pokud neplánujeme děti, máme na rekonstrukci bytu zase jiné nároky. Zde bude prioritou kvalita, pohodlí, praktičnost, úložné prostory. Budeme při rekonstrukci bytu respektovat míru osobnosti obyvatel. Nezanedbatelné jsou bezpečnostní prvky. Je mnoho zálib a koníčků, s ohledem na ně budeme rekonstrukci bytu řešit.

Rekonstrukci bytu dodáváme na klíč, nebo dle dohody. Naše služby  jsou velmi komplexní a umožňují provést celou rekonstrukci s jediným partnerem.

S čím je třeba při rekonstrukci bytu počítat, na co se připravit a jak postupovat.

Jak postupovat a co bude následovat

 • Vyplníte dotazník – KALKULACE ZDARMA
 • Dohodneme si schůzku (cca 1 hod), na které si řekneme Vaše představy a přání. Zaměříme si byt, uděláme pár fotek popíšeme možné varianty a technologie výstavby, seznámíme Vás s administrativními podmínkami Vámi zamýšlené rekonstrukce.
 • Následně od nás obdržíte (max do 5 dnů) cenovou nabídku s výkresem zaměření a základní variantou ve 3D formátu.
 • Další schůzka je již delší a jejím hlavním tématem je příprava projektu – dispozice bytu, povrchy stěn, podlah a stropů, vybavení koupelny, WC a kuchyně, výběr obkladů a dlažeb. Dostáváte od nás katalogy všech dodavatelů sanitárního vybavení, obkladů a dalších materiálů uvažovaných při rekonstrukci bytového jádra, koupelny, nebo bytu.
 • Je aktualizovaná cenová nabídka dle vybraného vybavení a zvolených technologií a materiálů. Je předložena smlouva o dílo, jsou předběžně zablokované kapacity firmy na dohodnutý termín zahájení rekonstrukce. Jsou zahájeny práce na případné dokumentaci pro stavební povolení, nebo ohlášení.
 • Podpis smlouvy, doložení všech případných povolení, zaplacení zálohy, objednávka materiálů a případné zadání dveří, kuchyně, nábytku do výroby.
 • Zahájení rekonstrukce.
 • Dle přání a dohody průběžné kontroly a konzultace, změny a úpravy projektu
 • Převzetí hotového díla, revizí, záručních listů a konečné faktury.
 • Doplacení rekonstrukce a převzetí případného dárku. – prémie dle nabídky

Na co se připravit a s čím počítat a co řešit nemusíte

 • Určitě nemusíte řešit, jaký máte typ jádra a jak se co bude dělat.
 • Rekonstrukce bytu si vyžádá Váš čas, trpělivost a dostatek finančních prostředků
 • Vzhledem k nepřebernému množství zařizovacích předmětů, sanitární keramiky, obkladů, dlažeb, dveří, podlahových krytin a dalšího interiérového vybavení, je dobré t alespoň základní představu, co se Vám líbí a případně mít hrubou představu co by jste si v bytě, představovali. Nad čím je potřeba se zamyslet:
  1. Dispozice jádra a bytu - zůstane zachována, sloučí se WC s koupelnou, rozšíření jádra, vybourání spíže, změní se propojení místností, apod.
  2. Umývací prostor - vana, minivana, sprchovací kout – vanička, nebo vyzděný kout, plastové či smaltované provedení
  3. Sanitární keramika – umyvadlo – klasik, zapuštěné, nábytkové, umývátko na WC, bidet, bidet sprška
  4. WC - zabudované závěsné WC, klasický kombi kloset
  5. Baterie – pákové, termostatické, podomítkové, klasické, úsporné
  6. Nábytek - skříňka pod umyvadlo, závěsné skříňky, vestavné skříně, interiérový nábytek
  7. Zrcadlo - zapuštěné v obkladu, závěsné na zeď, kombinace se skřínkou (galerie)
  8. Obklady - do výšky zárubně, pod strop, nebo jinak
  9. Stěny bytu – kompletní oškrabání a obnova omítek
  10. Dekory - umístnění dekorů do obkladu, bombata, listely, lišty
  11. Osvětlení - centrální světlo, sádrokartonový podhled s bodovým osvětlením
  12. Zárubně - klasické oceloplechové, dřevěné obložkové, pouzdro, garnyž
  13. Dveře – klasické, zásuvné do pouzdra, posuvné na zdi, materiál, vstupní bezpečnostní dveře
  14. Malování - malování, lakování zárubní, barevné odstíny stěn
  15. Elektro - nové instalace v jádru, v celém bytě příp. kuchyni
  16. Plyn - zůstane původní s malou úpravou, nebo celý nový
  17. Topení – nové radiátory, natření původních, radiátor do koupelny
  18. Okna – do koupelny, luxfery, nová okna bytu
  19. Kuchyňská linka – zůstane původní, nová linka, obklad za linku, jaké spotřebiče
  20. Ostatní – podlahové krytiny chodba, kuchyň, zateplení stěn
 • Připravit sebe a sousedy na zvýšený hluk a trochu nepořádku, který ale samozřejmě uklidíme.
 • Při rekonstrukci celého bytu je téměř nemožné v bytě bydlet a proto je nutné počítat s přechodným bydlením, případně využít dovolené.
 • A možná se připravte i na jistou závist sousedů, kterou Vám budou dávat na vědomí tím, že si budou pořád na něco stěžovat. Ale ty možná znáte už teď.
 • Doba potřebná na rekonstrukci bytu je dle náročnosti 15 - 30 pracovních dnů.

zpět na rekonstrukce